آموزش و مقالات شرکت شاب

| آموزش و مقالات شرکت شاب

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

enlightenedدانلود نسخه پی دی اف  |  ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

بعضی از ماوس و کیبوردهای جنیوس در یک مجموعه عرضه میشوند و به صورت بیسیم کار میکنند. از این مدل ماوس و کیبوردهای جنیوس میتوان به SlimStar-8005 و SlimStar-8006 اشاره کرد.

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

SlimStar-8005

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

SlimStar-8006

این سری از ماوس و کیبوردها با یک دانگل یا رسیور USB عرضه میشوند. دانگل یک قطعه سخت افزاری کوچک است که از طریق یک درگاه و یا پورت به یک دستگاه دیگر وصل میشود تا قابلیت جدیدی از نوع سخت افزاری و یا نرم افزاری به آن اضافه کند. دانگل مورد نظر ما، قابلیت بیسیم دارد و از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل میشود.

در شکل زیر دانگل USB ماوس و کیبورد SlimStar-8005را مشاهده میکنید.

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

دانگل یا رسیور USB

نکته مهم اول : توصیه میشود فقط از باتری نوع آلکالاین(Alkaline) استفاده کنید.

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

گاهی اوقات ارتباط ماوس و کیبورد با دانگل قطع میشود و ماوس و کیبورد کار نمیکنند. راه حل چیست؟ راه حل جفت شدن مجدد(repairing) ماوس و کیبورد با دانگل میباشد.

نکته مهم دوم: در صورت نیاز به repairing از ویندوز 10 استفاده کنید. برای اطمینان از شناخته شدن دانگل میتوانید قسمت device manager را چک کنید.

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

چطور repairing را برای ماوس/کیبورد SlimStar 8005 انجام بدهم؟

مراحل repairing(جفت شدن مجدد) ماوس:

1.کلید پشت ماوس را روشن کنید و چک کنید که چراغ آن روشن میشود، بعد کلید را خاموش کنید.

2.دانگل(رسیور) را داخل پورت USB کامپیوتر جا بزنید، 2 ثانیه صبر کنید تا کامپیوتر دانگل را بشناسد.

3. برای انجام pairing ، ماوس و دانگل را در فاصله 5 سانتی متری یکدیگر قرار دهید. همزمان دکمه اسکرول وسط و دکمه راست ماوس را در 10 ثانیه فشار دهید و در همین وضعیت بعد از روشن کردن کلید ماوس، 5 ثانیه این دو دکمه را نگهدارید، دانگل و ماوس به صورت خودکار بهم وصل میشوند.

ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

4.ماوس را حرکت دهید، اگر ماوس کار میکند به این معنی است که pairing با موفقیت انجام شده است.

*لطفا مراحل 3 تا 4 را در 10 ثانیه تکرار کنید در غیر اینصورت مجبور هستید مراحل 3 تا4 را دوباره تکرار کنید. * اگر نمیتوانید که pair بشوید دوباره تکرار کنید. امکان دارد که اشتباه عمل میکنید.

مراحل repairing(جفت شدن مجدد) کیبورد:

1.دانگل را دوباره جا بزنید( دوباره داخل پورت USB کامپیوتر جا بزنید)

2.کیبورد را به دانگل نزدیکتر کنید، همزمان دکمه های ESC و PAUSE را با هم فشار دهید و نگه دارید بعد همزمان باتری را داخل کیبورد جا بزنید.این مرحله نباید کمتر از 5 ثانیه انجام شود.

 ماوس و کیبورد بیسیم جنیوس

3.اگر میتوانید کلمات را تایپ کنید ، یعنی که repairing کیبورد درست انجام شده است.

در قسمت زیر برخی پرسشها و پاسخهای متداول در مورد این دو مدل ماوس و کیبورد را ذکر میکنیم.

پرسش: وقتی دکمه اسکرول را میچرخانم، اسکرول عمل نمیکند.

پاسخ: ممکن است چشمی کثیف شده باشد و یا قطعه زیر اسکرول شکسته باشد. به مرکز خدمات شاب مراجعه کنید.

پرسش: موقعی که ماوس را حرکت میدهم ، آیکون ماوس متوقف میشود یا به صورت تصادفی و بدون هیچ دلیلی می پرد.باتری را عوض کردم، حتی درایور را از وب سایت دانلود کردم، اما هیچ چیزی عوض نشد. چکار میتوان بکنم؟

پاسخ: در صورتی که لازم است با باتری جدیدی امتحان کنید.بعضی اوقات که آیکون ماوس به صورت تصادفی میپرد، ممکن است دلیل آن روتر باشد (روتر و دانگل از یک فرکانس استفاده میکنند) ویا باتری ضعیف است.محلی را که از ماوس استفاده میکنید تغییر دهید، تست کنید که آیا تغییری حاصل میشود یا خیر. اگر جواب مثبت است، روتر را در محل دورتری از دانگل قرار دهید و به علاوه ماوس را به دانگل نزدیکتر کنید اما اگر هنوز مشکل حل نشده ، به مرکز خدمات شاب مراجعه کنید.

پرسش: بعضی اوقات مکان نمای ماوس تاخیر دارد و یا برای چند ثانیه میایستد، وقتی از وای-فای دورش میکنم حالت ماوس عادی میشود. چطوری این مشکل را حل کنم؟

پاسخ: اول باتری را عوض کنید. فرکانس کاری ماوس 2.4 گیگاهرتز است که همان فرکانس روتر وای-فای است. اگر در آن محدوده، چند نمونه از آن سری ماوس در حال استفاده هستند، ممکن است دلیل بروز این مشکل باشد.

پرسش: کامپیوترم این محصول را تشخیص نمیدهد. مکان نما داخل ویندوز 7 حرکت نمیکند، چرا؟

پاسخ: بار اول کامپیوتر دنبال دانگل USB در ویندوز 7 میگردد و این باعث میشود مکان نما چند لحظه ای حرکت نکند.اگر بعد از 3 دقیقه کار نکرد، دانگل را درآورید و دوباره جا بزنید.

شرکت شاب
نمایندگی فروش ، مرکز گارانتی و خدمات پس از فروش و تعمیرات تخصصی محصولات جی بی ال و هارمن کاردن در ایران

شماره تماس و پشتیبانی و خدمات : 22686818